Blogo įrašai :: Rugpjūčio mėnesio uogų sezonas

Rugpjūčio mėnesio uogų sezonas

Arba 2016-ųjų rugpjūčio mėnesio pradžios uogų lėkštė.. Vieną kažkurią lietingą rugpūčio dieną, štai tokią uogų lėkštelę pavyko surinkti, kurioje atrasite sodo aktinidijas bei šilauoges bei miško mėlynes ir bruknes.


Tiesa bruknėmis dar žavėtis nevertėtų, jas skinti kaip ir ankstoka, nors jau skanios, beskinant mėlynes vieną kitą ir bruknę prigriebiau :). Bruknes rekomenduojama skinti ne ankščiau kaip paskutinėmis rugpjūčio dienomis, o apskritai geriausiai rugsėjo mėnesį, jos tuomet paprastai jau yra gerai prinokusios ir sukaupusios maksimaliai naudingųjų medžiagų.

Taigi, neapsigaukime... nuskintos pusžalės bruknės, tarsi ir bestovint prisirpsta, tačiau netenka pusės naudingumo, tad.. kantrybės..


Šiaip kiekviena uoga yra naudinga, ir išsiskiria iš kitų uogų ne tik savo skoniu, bet ir poveikiu organizmui:

• JAV Ilinojaus universitete buvo tirti įvairūs vaisiai, siekiant nustatyti, ar juose yra priešvėžinių savybių turinčių medžiagų. Didžiausiu priešvėžiniu poveikiu išsiskyrė šilauogės.

• Labiausiai vertinama aktinidijų savybė – išskirtinis didelis C vitamino kiekis, kuris sudaro net 1 proc. visos uogos masės ir tai yra visa vitamino C dienos norma.

• Yra teigiama: kad, iš visų uogų, būtent mėlynėse yra didžiausias antioksidantų kiekis.

• Bruknės pasižymi išskirtiniu antibakteriniu veikimu. Bruknėse esančios veikliosios medžiagos ypač veiksmingai naikina puvimo, vidurių šiltinės ir pūlinių bakterijas, taip pat ir daugelį parazitinių grybelių.

Tad, valgykime uogas, kol jų dar yra.. :))

» Laima

 

Puslapiai: 1 |

» Laima

 

Išbandėme ir mums patiko!Draugai!