Dabar esate » Virtuvės subtilybės » Įdomybės pasaulyje maisto ir mitybos tema

Pasaulyje populiarėja kačių kavinės

Pasaulyje populiarėja kavinės, kuriose, neturintiems galimybių auginti namuose, galima pabendrauti su gyvūnais. Ypač greit išpopuliarėjo Kačių kavinės. Ir vis daugiau miestų pasiduoda kačių kavinių manijai.

Kačių kavinės populiariausios Japonijoje – pirmoji tokia kavinė atidaryta 2007 m. Šiuo metu, šalyje jų priskaičiuojama jau apie 150. Vien Tokijuje yra virš 40 tokių kavinių, vienos populiariausių – Calico ir Cat Café Nekorobi.

Nors teigiama, kad tokių kavinių kilmė siejama su Taivanu.

Japonai garsėja savo švarumu, todėl tokiose kavinėse įrengta daug dulkių siurblių, taip pat yra priemonės, skirtos rankų higienai, o prieš įžengiant į kavinių erdves reikia nusiimti avalynę.


2013-ųjų metų rugsėjo mėnesį, tokia kavinė atsidarė ir Prancūzijoje - Cafe des Chats, atsidarė su devyniomis katėmis, kurios buvo paimtos iš gyvūnų prieglaudos.


2014-ųjų metų pradžioje kačių kavinė atidaryta ir Londone, kavinės lankytojai turi sumokėti 5 svarų įėjimo mokestį ir dvi valandas gali džiaugtis kačių draugija.

Taip pat, metų pradžioje, pirmoji tokia kavinė atsidarė ir Niujorke. Kavinės lankytojus džiugina penkiolika kačių, kurių amžius nuo penkių mėnesių iki trijų metų. Tokios kavinės iniciatoriai naminiais gyvūnėliais besirūpinanti kompanija "Purina" bei viena didžiausių pasaulyje gyvūnų gelbėjimo organizacijų "North Shore Animal League America"

2014-aisiais metais, kačių manija neaplenkė ir Lietuvos, kačių kavinė - Murrr Cafe - atsidarė Vilniuje. Kavinėje karaliauja bei jos lankytojams murkia penkios katės.


Neabejotina, kačių kavinės puikiai tinka bei patinka streso iškankintiems didmiesčių gyventojams.