Dabar esate » Virtuvės subtilybės » Ką vertėtų žinoti valgant

Kaip perskelti kokoso riešutą?

Viskas ko reikės yra senas rankšluostis, plaktukas, didelis vinis, stiklinė ir mažas, bet tvirtesnis peilis.Vienoje kokoso riešuto pusėje bus štai tokios kelios "akys" - tai minkščiausia kevalo dalis.Naudodami plaktuką ir vinį padarykite kelias skylutes.Apverstą kokoso riešutą pastatykite į stiklinę ir palaukite, kol išbėgs kokoso vanduo. Jei vanduo nenori išbėgti, gali tekti pramušti dar vieną skylutę kitoje riešuto pusėje.Suvyniokite riešutą į seną rankšluostį ir padėkite ant kieto pagrindo (pvz., grindų).Stipriai, labai stipriai vožtelėkite plaktuku per kokoso riešutą. Kartais pavyksta iš pirmojo karto, kartais deja ne..

Jei ant kevalo matosi tarsi sujungimas ar griovelis, galima bandyti perskelti kokoso riešutą su plonuoju plaktuko galu taikant į tą griovelį.Jei suskils į daugiau mažesnių gabalėlių, bus lengviau išimti valgomąją baltąją riešuto dalį. Patogiausia tai daryti su mažu peiliu. Atsargiai, saugokite pirštukus, nes riešutas yra kietas ir peilis gali išsprūsti.
Pjaukite su peiliu kuo arčiau kevalo, šiek tiek paklibinkite, kai kurie gabalėliai tiesiog atšoks nuo kevalo, kitus teks labiau pakrapštyti. Toliau teks nupjauti ploną rudą "odelę".

Kokoso riešuto likučiai gali pastovėti šaldytuve apie savaitę. Šaldiklyje galima laikyti 1-3 mėnesius, tačiau jis šiek tiek apdžius ir nebebus toks skanus.