Dabar esate » Virtuvės subtilybės » Įdomybės pasaulyje maisto ir mitybos tema • Viskas apie kavą

Kava pasaulyje :: Kavos gėrimo tradicijos

Kiekvienu atskiru atveju kava patiekiama įvairiai. Tai priklauso nuo paros meto ir, svarbiausia, nuo kiekvieno asmeninio noro. Gera kava verta, kad ją įvertintų ir ja mėgautųsi. Tai pasiekiama patiekiant karštą, ką tik paruoštą kava.

Juodą kava priimta patiekti po valgio nedideliuose puodeliuose. Galima gerti tik juodą kava, tačiau pagal skonį galima įpilti pieno ar grietinėlės, įdėti citrines griežinėlį ar įpilti alkoholio.

Cafe au lait yra tradicinis prancūzų pusryčių gėrimas: Jis daromas iš vienodo kiekio kavos ir karšto pieno. Jį galima patiekti nedideliame dubenėlyje be ąselių.
Cafe complett yra prancūzų pusryčiai, susidedantys iš kavos, baltos duonos ragelio, sviesto ir džemo.

Italijoje mėgstamiausia espres­so kava, geriama iš nedidelių puodelių. Tai juoda kava, į kurią kartais gali būti įdedama citrinos žievelė. Kapučino kavai paruošti įpilama verdančio putojančio pieno. Tokia kava dažnai apibarstoma cinamonu arba šokoladu. Neatskiriama šios kavos dalis - ,,kapučino" - balta putojanti kepuraitė puodelyje. Šio recepto pavadinimas susijęs su vienuoliais kapucinais, dėvinčiais gobtuvus smailiais kampais (cappuccio).

Austrijoje kava patiekiama daugybe būdų. Kava tradiciškai užpilama putojančia saldžia grietinėle, į kurią įberiama cinamono ar tarkuoto muskato riešuto. Kartais dedama džiovintų figų, kurios kavai suteikia stiprų ir saldų skonį.

Populiari kavos ir šokolado kombinacija. Belgijoje kava paprastai patiekiama su nedideliu šokolado gabaliuku, kuris dažnai tiesiog įdedamas į puodelį. Užpilant kava šokoladas ištirpsta. Šveicarijoje ir

Vokietijoje populiari kava vadinama “Laimingos vestuvės”.Ji ruošiama iš vienodo kiekio kavos ir karšto šokolado.

Turkiška ir graikiška kava patiekiama labai nedideliuose, plono porceliano puodeliuose be ąselės. I tuos puodelius dar įdedamas kitas puodelis su ąsele, pagamintas iš sidabro ar žalvario.

Arabai turi labai sudėtingą kavos ritualą, kurį galima būtų palyginti su japonų arbatos ceremonija.

Afrikoje ir Vidurio Rytuose į kavą paprastai įberiama prieskonių, pavyzdžiui, cinamono ar kardamono. Marokiečiai į kavą įberia net pipirų grūdelių, o etiopai - žiupsnelį druskos.

Popietinė kava skani, jeigu į ją įpilama alkoholio. Kiekvienoje šalyje savos tradicijos.

Normandijoje į kavą pilama gana nemažai kalvadoso.

Šveicarijoje mėgstamiausias gėrimas su kava yra vyšnių likeris. Populiarus derinys yra kava su romu ar brendžiu.

Latvijoje kava gurkšnojama su juoduoju Rygos balzamu. Geriausiai žinomas kavos ir viskio derinys - airiška kava, patiekiama užpilta grietinėle.Šaltu metu karšta kava ne tik sušildys, bet ir suteiks jėgų ir energijos.
Karšta vasaros dieną nėra geresnės atgaivos už stiklinę šaltos kavos. Yra daugybė jos paruošimo būdų: tiek pasaldinta, tiek nepasaldinta kava, su pienu ir grietinėle ar be šių priedų. Tačiau išties tikra ir gera kava yra karšta kava.