Dabar esate » Virtuvės subtilybės » Ką vertėtų žinoti valgant

Kodėl reikia išlaikyti normalų kūno svorį?

Visų pirma todėl, kad kai su maistu gaunama energijos daugiau, nei jos išeikvojama, žmogui pradeda augti svoris ir nutunkama. Normalus kūno masės indeksas (KMI) – 18,5–25.

Kai KMI mažesnis nei 18,5 - žmogaus kūno svoris nepakankamas, yra rizika susirgti tam tikromis ligomis dėl maisto trūkumo ir tai gresia išsekimu. Įtraukite į savo valgiaraštį daugiau visaverčių baltymų, ilgai virškinamų angliavandenių turinčių produktų. Stenkitės valgyti daug vitaminingų vaisių ir daržovių, medaus, riešutų ir pan. Jums patartina vartoti ir kompleksinius vitaminų ir mineralų preparatus.

Kai KMI didesni nei 25, atsiranda rizika bet kuriuo metu priaugti dar daugiau svorio, netgi gresia nutukimas. Vertėtų apriboti per dieną suvalgomo maisto kaloringumą, vengti greitai pasisavinamų angliavandenių, riebalų, valgyti daugiau ląstelienos turinčių produktų, užsiimti aktyvia fizine veikla, sportuoti.

Priklausomai nuo nutukimo laipsnio gali būti skiriamas medikamentinis ar net chirurginis gydymas. Daugelio gydytojų nuomone, būtent dėl nutukimo išsivysto antrojo tipo diabetas, be to, nutukimas - vienas iš veiksnių, sąlygojančių širdies bei kraujagyslių, tulžies pūslės akmenligės, osteoartrozės ir kitų ligų išsivystymą.