Dabar esate » Virtuvės subtilybės » Ką vertėtų žinoti valgant? » Ką valgyti pusryčiams?

Keptas kiaušinis

Keptas kiaušinis - manyčiau puikus pasirinkimas rytais ir skanu ir greitai paruošiama, kas ypač aktualu skubant rytais į darbus.
Kiaušiniai yra puikus visaverčių baltymų šaltinis, jame yra net 14 proc. baltymų dienos normos. Be to, netrūksta ir vitaminų bei antioksidantų, saugančių nuo įvairių ligų. Kiaušiniuose yra net 12 vitaminų rūšių, o mineralinių medžiagų santykis vienas iš geriausių: juose gausu vitamino A, E ir D, geležies, fosforo, jodo ir seleno.. Kiaušinių baltymuose yra visos amino rūgščių grupės. Beto, kadangi labai greitai pagaminami, tad per tą laiką žūsta vos apie 10-15 proc. vitaminų.

Kiaušinis yra vienintelis produktas, kurį žmogaus organizmas įsisavina iki 97-98% ir praktiškai nepalieka šlakų žarnyne.

O dėl baisiojo cholesterolio - šiaip kiaušiniai turi tikrai gan daug cholesterolio 100gr net 438 mg, žinoma tai palyginus daug, tačiau paprastai, juk iš maisto į kraujotaką tiesiogiai patenka tik nedidelė cholesterolio dalis. Be to, kiaušiniuose kaip tik, gausu lecitino ir cholino – medžiagų, kurios neleidžia cholesteroliui kauptis ant kraujagyslių sienelių.

Tačiau, vyresniems žmonėms ar ypač kurie turi problemų dėl per didelio cholesterolio kiekio kraujyje, visgi rekomenduojama valgyti ne daugiau, kaip 1 - 2 kiaušinius per savaitę.

O dietologai pataria kiaušinius valgyti su krienais, su kuo įvairiausiomis daržovėmis bei duonos riekele.

[Laima]

Keptas kiaušinis pusryčiams