Dabar esate » Virtuvės subtilybės » Skanaus maisto paslaptis • Viskas apie kavą

Kaip paruošti skanią kavą?

Kaip tinkamai paruošti ir pateikti kavą? - dažniausiai skubama, ir arbata ar kava ruošiama „paprastai“: maltos kavos pupelės ar arbatžolės užpilamos verdančiu vandeniu, truputį palaikoma, perkošiama ir patiekiamas... beskonis, bekvapis skystis.

O vertėtų užtrukti truputį ilgiau, ir lankytojai ilgai prisimins, kokia kvapnia ir skania arbata (kava) buvo pavaišinti! Juk malonios smulkmenos gali teigiamai nuteikti lankytoją įmonės atžvilgiu arba atvirkščiai.

Kava dėl ypatingo aromato ir skonio yra visame pasaulyje mėgstamas gėrimas, jo ruošimo būdai labai įvairūs. Neverta rinktis pigios kavos. Tik aukštos kokybės žaliava suteikia puikų aromatą ir skonį. Kavos kokybė ir skonis priklauso nuo skrudinimo: lengvai skrudintos kavos pupelės yra švelnesnio skonio, vidutinis skrudinimas kavai suteikia stiprų skonį ir sodrų aromatą, stipriai skrudintoms pupelėms būdingas stiprumas ir kartumo prieskonis.

Geriausia rinktis šimtaprocentinę arabikos pupelių kavą. Kavos skonis priklauso ir nuo vandens kietumo: kuo kietesnis vanduo, tuo labiau skrudintą kavą reikėtų rinktis.

Ruošiant kavą labai svarbu tinkamos vandens ir kavos proporcijos, kad būtų užtikrinta optimali kavos ekstrakcija: juk nepakankamai prisitraukusi kava būna silpna ir beskonė, labai stipri kava irgi turi nemalonų skonį. Norint tinkamai paruošti kavą, vienam puodeliui reikia naudoti daugiau kavos, o ne tikėtis, kad ilgiau prisitraukusi ji bus stipresnė ir geresnė.

Rekomenduojama 1–2 šaukšteliai kavos vienam puodeliui. Bet reikėtų atminti, kad puodelis puodeliui nelygu: jų dydžiai būna skirtingi.

Dažniausiai kava patiekiama 50–75 (100) ml talpos puodeliuose su lėkštelėmis. Stipriai espresso kavai naudojami labai maži puodukai – 30–40 ml. Puodeliai turėtų būti vienodi, pagaminti iš stiklo, keramikos, porceliano ar fajanso. Svečiams vaišinti netinka dideli „virtuviniai“ puodeliai.

Į sušildytą ne per didžiausią virdulį ant įdėtos kavos pilama tik vienas trečdalis skirto vandens kiekio. Vanduo turi būti ką tik užviręs. Po akimirkos užpilama likusiu vandeniu, išmaišoma ir paliekama 5 minutėms. Perkošiama per sietelį. Išpilstoma į pašildytus puodelius, kad kavos aromatas ilgiau išliktų, ir iškart patiekiama, nes tik karšta kava yra gera kava. Kartais kava paduodama tame pačiame inde, kuriame buvo ruošiama, ir į puodelius išpilstoma prie stalo. Kavos puodelyje turėtų būti ne daugiau kaip 3/4.

Kavai ruošti netinka naudoti antrą kartą užvirintą vandenį. Taip paruošta arbata ar kava bus prasto skonio.

Ir pabaiga, vertėtų nepamiršti: kava bus daug skanesnė, jei ją pateiksite su šypsena!