Dabar esate » Virtuvės subtilybės » Ką vertėtų žinoti perkant maisto produktus

Kaip išsirinkti kokybiškas žuvis?

Jei norite išsirinkti kokybišką žuvį, visų pirma reikėtų nepatingėti jos atidžiai apžiūrėti, pačiupinėti ir net pauostyti.

Šviežių žuvų ypatumai:

• Šviežių žuvų akys išsipūtusios, švarios, ragena skaidri, žiaunos nuo šviesiai iki tamsiai raudonos spalvos, žiauniniai dangteliai standžiai suglausti nesusiklijavę, oda blizganti ir stangri, gleivės skaidrios, žvynai tvirtai laikosi, pelekai ir uodega neapdžiūvę, raumenys standūs, elastingi, sunkiai atsiskiria nuo ašakų, žuvis nelinksta, paspaudus pirštu duobutė nedelsiant išsilygina.

• Neskrostų žuvų vidaus organai neištižę, nesusilieję ir gerai matyti, juos galima laisvai atskirti.

• Šviežia žuvis neturi pašalinio kvapo, nebent jūros ir jodo. Jeigu jaučiamas amoniako kvapas, vadinasi, žuvis nešviežia ir pradeda gesti.


Šaldytų žuvų ypatumai:

• Sušaldytų žuvų produktai turi būti natūralios spalvos, kietos konsistencijos (stuksenant girdimas skambus garsas) ir turi blizgėti.
• Apdžiūvę krašteliai, išblukusi ar pageltusi spalva rodo, kad žuvis pasenusi.
• Pirkdami sušaldytus žuvų produktus atkreipkite dėmesį į tai, ar tikrai šaldytuvo termometras rodo minus 180C.
• Nepirkite produktų iš perpildytų šaldymo įrenginių, pilnų šerkšno ir sniego, nes tokiu atveju bus šaldoma nepakankamai.
• Nepirkite pažeistos pakuotės – tokie produktai greičiau genda ir yra tikimybė nusipirkti nekokybišką produktą.
• Jei ledas subyrėjęs ar aptrupėjęs, tokios žuvies verčiau neimti.

• BE TO, sušaldytų žuvų produktų negalima pakartotinai užšaldyti.


Sūdyta žuvis:

• Gerai išsūdytos žuvys yra specifinio malonaus kvapo, spalva būdinga atitinkamos rūšies sūdytoms žuvims, nepatamsėjusi, nepageltusi (stipriai sūdytų žuvų paviršius gali būti nežymiai patamsėjęs su gelsvu atspalviu paviršiuje ir pjūvio vietose).
• Stipriai sūdytų žuvų raumenys kieti, o vidutiniškai ar silpnai sūdytų – minkšti, tačiau nesuglebę, standūs.


Krevetės:
Pirkti krevetes nėra sudėtinga, jei jas perki šaldytas. Krevetės yra sudarytos beveik vien iš baltymų, kurie greitai yra. Rekomenduojame rinktis sveikas krevetes, nes jų apvalkalas apsaugo nuo pažeidimų ir padeda išlaikyti daugiau naudingų medžiagų.


Kalmarai ir aštuonkojai:
Jie beveik visada parduodami užšaldytu pavidalu, todėl tokius juos ir rekomenduojame rinktis. Bet jei Tau nusišypsojo fortūna ir gali rinktis šviežius egzempliorius, kaip ir žuvų atveju, atkreipk dėmesį į akis, kūno stangrumą ir kvapą.


Moliuskai:
Gaminkite gyvus. Tai galima lengvai patikrinti padėjus juos ant virtuvės stalelio, kur jie atsidarys, jei yra gyvi. Jei vis dar abejojate, galite juos švelniai pabarbenti į virtuvės kriauklės kraštą. Jei jie iš karto užsidarys, vadinasi tikrai dar gyvi.


Plekšnės:
Jei nors kiek abejojate plekšnės šviežumu, ją pakepinkite. Šviežia plekšnė keptuvėje susitraukia.

Rūkyta silkė:
Turėtų būti vienodos spalvos ir neprapjauta, kad tamsi ruda oda nesusiliestų su mėsa - kitaip skonis pasidarys kaip muilo.

Silkė:
Šviežia pasižymi minkšta, tačiau neakyta papilve. Nepirkite ilgų liesų silkių.

Menkė:
Skaniausia menkė būna šaltuoju metų laikotarpiu (žiemą ir ankstyvą pavasarį), nes tuomet jos mėsa būna neišglebusi.

Krabai:
Rinkdamiesi gyvus krabus, galite 2 būdais patikrinti jų kokybę:
Pakilnokite - jei krabas lengvas, tuomet greičiausiai jis buvo pagautas prieš keletą dienų. Pagauti krabai nebegali susirasti maisto, todėl pradeda maitintis savo sukauptomis atsargomis (t.y. savo mėsa).
Apverskite - krabų patelės yra sultingesnės nei patinai, todėl rinkitės pateles. Kaip nustatyti lytį? Apverskite krabą ant nugaros ir patikrinkite užpakalinę jo dalį. Patelių užpakalinė dalis yra plati ir apvali, o patinų - siaura ir trikampė.

    Grįžti atgal