Dabar esate » Virtuvės subtilybės » Ką vertėtų žinoti valgant

Kaip teisingai valgyti vaisius?

Senovėje žmonės, kaip išaiškino mokslininkai, maitinosi išskirtinai vaisiais. Todėl mūsų organizmas natūraliai pritaikytas vaisių vartojimui. Tad, kaip juos valgyti ir gauti iš vaisių viską kas geriausia juose yra.

Pasirodo daugeliui įprasti įpročiai vaisius valgyti desertui ar po valgio gerti vaisių sultis, yra netinkami, netgi kenksmingi organizmui.

Vaisiai, valgomi iš kart po pagrindinių patiekalų, "liečiasi" su juo ir pradeda rūgti. Todėl patariama tik po 2-4 valandų užkandžiauti vaisiais. Priklausomai nuo to ką valgėte, jei tai buvo daržovės, užtenka ir dviejų val., jei valgėte paukštieną, kiaušinius, rekomenduojama ne mažiau kaip po 4 val, valgyti vaisius.

Geriausia vaisius valgyti pusryčiams iki pietų bei pertraukose tarp valgių. Geriausia šviežius vaisius valgyti, esant tuščiam skrandžiui ir prieš 30 minučių iki pagrindinio valgio.

Taip valgant vaisius ideali galimybė sumažinti svorį, jei tai aktualu, beto taip valgant maksimaliai įsisavinami visi vaisiuose esantys vitaminai.

Organizmui naudinga ir vaisių sultys, vertėtų per dieną išgerti 1 – 2 stiklines šviežių mėgstamo skonio vaisių sulčių. Jas gerti reikėtų neskubant mažais gurkšneliais.