Dabar esate » Virtuvės subtilybės » Skanaus maisto paslaptis

Obuolių džiovinimas namų sąlygomis

Obuolius itin nesudėtinga pasidžiovinti namų sąlygomis ir taip turėti natūralių, sveikų ir skanių užkandžių. Tai ne tik skanus užkandis, bet ir džiovinti obuoliai naudingi sveikatai. Be to, tai geras ir nebrangus būdas sudoroti priskintą derlių ar sunaudoti obuolių krituolius.

Obuolių džiovinimo būdai namuose:

• Obuolių džiovinimas orkaitėje

Džiovinant obuolius orkaitėje.. pradžioje temperatūra gali būti aukštesnė, bet nedidesnė nei 70 laipsnių, po maždaug valandos temperatūra sumažinama iki 60 laipsnių. O kai didžioji drėgmės dalis išgaruoja iš obuolių (maždaug po 5 valandų), temperatūrą reikėtų sumažinti iki 40-50 laipsnių ir baigti džiovinti. Žinoma obuolių skilteles reikėtų nepamiršti retkarčiais apversti. Obuolių džiovinimo laikas labai priklauso kaip (kokio storio) supjaustysite obuolius, bet jei orentyrui.. maždaug apie 6-10 val. Beje, džiovinat orkaitėje reikėtų nepamiršti orkaitės dureles palikti šiek tiek praviras, kad obuolių skltelės nešustų garuose.

• Obuolių džiovinimas elektrinėje džiovykloje

Obuolius džiovinant elektrinėje džiovykloje.. jei yra reguliuojama temperatūra, vertėtų nusistatyti ne aukštesnę nei 60 laipsnių temperatūrą arba tokią kokią nurodo džiovyklės gamintojas instrukcijoje. Šiuo būdu džiovinant, džiovinimo laikas beveik pusiau trumpesnis, lyginant su džiovinimu orkaitėje.

• Obuolių džiovinimas saulėje

Šio būdo aišku mes neišbandėme, nes tiesiog pas mus augančių obuolių derlius prasilenkia su karštomis saulėtomis dienomis. Bet pasitaikius progai yra minčių išbandymui. Šiuo atveju džiovinimo procesas irgi itin paprastas.. supjaustome, išdėliojame padėkluose, uždengiame nuo įkyrių vabzdžių pvz marle ir dieną laikome kaitrioje saulėje, o naktį.. kad kuo mažiau gautų drėgmės, įnešame į patalpą. Taip džioviname kol išdžiūsta.

• Obuolių džiovinimas ant pečiaus arba ant (ar prie) radiatoriaus (žiemos metu)

Kai nuvažiuodavome į kaimą pas diedukus, visuomet būdavo kvepia skaniai obuoliais. O paslaptis būdavo paprasta, ant pečiaus metaliniuose padėkluose džiūdavo obuoliukai.
Ant radiatoriaus procesas būtų toks pats.. skirtumas tik toks, kad taip džiovinti įmanoma tik žiemą.

S k a i t y t i  t o l i a u  »»