Blogo įrašai :: Vyšnių sezonui įsibėgėjus..

Vyšnių sezonui įsibėgėjus..

Ar girdėjote posakį "jos lūpos kaip vyšnios"? Taigi būtent, vyšnios dažnai vadinamos.. jaunystės ar grožio uogomis :))

Lotyniškas pavadinimas cerasus kilęs nuo Mažojoje Azijoje esančio Kerasunt miesto. Manoma, kad būtent iš šio miesto vyšnia buvo atgabenta į Romą.

Vyšnių uogos - tikras džiaugsmas gurmanams. Jos tinka ne tik desertams ar pyragams gardinti. Jų sultys laikomos vienu geriausių padažų, tinkančių prie šašlyko, avienos ar kitos riebios mėsos patiekalų. Taip pat, vyšnios labai tinka šaldymui, verdama uogienė, kompotai, sirupas, gaminamas vynas, trauktinės, tinka kitiems aromatingiems gėrimams gaminti.

Beto, ne tik uogos, bet ir vyšnių lapai laikomi natūraliu antioksidantu. Juose gausu fitoncidų, medžiagų kurios stabdo bakterijų formavimąsi. Būtent todėl vyšnių lapų dedama į marinatus, raugiant agurkus, pomidorus, grybus ir kai kurias kitas daržoves.

Siūlome paskanauti - trys skanūs bei ypatingo skonio pyragai su vyšniomis:


Vyšniose daug organinių rūgščių, karotino, vitamino C, folio rūgšties, o raudonasis uogų pigmentas veikia kaip antioksidantas, t.y. stiprina imunitetą bei organizmą, žadina apetitą, gydo mažakraujystę, aterosklerozę, mažina širdies ir kraujagyslių ligų riziką.

Mokslininkai teigia: kad 35 suvalgytos vyšnios skausmą malšina efektyviau nei aspirinas, nes jose esantys antocianinai (augaliniai pigmentai) slopina fermentų, sukeliančių uždegiminius procesus, veiklą.

Tačiau pagrindinis šių uogų turtas - kumarinai, medžiagos reikalingos organizmo tonusui palaikyti. Šių medžiagų kiekiu vyšnios nusileidžia tik raudoniesiems serbentams, avietėms ir granatams. Būtent todėl šių uogų turėtų valgyti nusilpę arba po ligos sveikstantys žmonės.

• Tik sauja vyšnių - ir maždaug ketvirtį turime dienai rekomenduojamos skaidulų normos.
• Tik 35 vyšnios - suveiks ne prasčiau už tabletę aspirino.
• Tik viena stiklinė vyšnių sulčių ryte ir vakare - ir nemigos kaip nebūta.
• Tik stiklinė šviežių vyšnių - ir streso kaip nebūta.
• Tik sauja vyšnių - ir jokia smulkmenėlė nedings iš jūsų atminties.


Vyšnios auga greitai. Mėgsta šviesą, atsparios sausrai, gerai pakelia miesto sąlygas. Uogas pradeda megzti 4-5 metais po pasodinimo, kartais anksčiau ar vėliau (nelygu veislė, skiepytos ar ne, poskiepio augumas). Suaugusi vyšnia duoda 30-40kg vaisių. Normaliai augdamos vyšnios dera kasmet.

100 gr.šviežių vyšnių tik ~50 kalorijų - tad, valgykime ir džiaukimės gyvenimu :))

» Laima

 

Puslapiai: 1 |

» Laima

 

Išbandėme ir mes gyvi!Draugai!